תפילה לעילוי נשמת המת בבית העלמין

תפילת עילוי נשמה – מה ניתן לעשות לעילוי נשמה


עילוי נשמה-תפילה

כאשר אדם נפטר, כל שכן במידה ומדובר על אדם קרוב, מטבע הדברים שיעלה הרצון לעשות מעשים לעילוי נשמת הנפטר, ולשמר את זכרו. לכן, המקורבים לנפטר משתדלים לחשוב על מעשים ופעולות שינציחו את זכרו של הנפטר, ויסבו לו נחת בעולם האמת. בתוך כל הכאב, המשימה הזו היא די מורכבת. זאת משום שלא כל כך פשוט לחשוב מה ניתן לעשות בפועל לעילוי נשמת הנפטר. על כן, במאמר הבא ניתן לקרוא על דוגמאות ורעיונות של פעולות שניתן לעשות לעילוי נשמת הנפטר.

 

נשמה - פרקי תהילים לבית העלמין

 

עילוי נשמה – רעיונות ודוגמאות

על מנת להסב נחת רוח לנפטר ולגרום לעילוי נשמתו, ניתן לעשות מספר פעולות:
• תפילה לעילוי נשמת הנפטר בבית העלמין - כשאדם נפטר, המקום האחרון שבו אפשר לחלוק לו כבוד ולהיפרד ממנו, הוא בית העלמין. לרוב, הלוויה כוללת שני חלקים, באופן כללי: שלב ההספדים, שבו האנשים הקרובים לנפטר מספרים על טובו של הנפטר ונפרדים ממנו; ושלב הקבורה עצמה, שכוללת גם תפילות לעילוי נשמת הנפטר.
למרות שהזמן הראשון והמרכזי לאמירת התפילות הוא בזמן ההלוויה, תפילה לעילוי נשמת המת בבית העלמין נאמרת גם בתום השבעה על הנפטר, בתום שלושים יום לפטירתו, ובתאריך הפטירה בכל שנה, לפי התאריך העברי. תפקידה של תפילה לעילוי נשמת המת הוא כשמה: להעלות את נשמתו בעולם הבא באמצעות ריבוי מעשים טובים, לימוד תורה וקריאת פרקי תהילים. בכל אחת מהפעמים הללו אומרים נוסח של תפילה לעילוי נשמת הנפטר. התפילה כוללת כמה חלקים: פרקי תהילים לעילוי נשמת המת, פרקי תהילים לפי אותיות שם הנפטר, פרקי תהילים לפי אותיות "נשמה", קדיש ותפילת "אל מלא רחמים".
• פרק תהילים לעילוי נשמת המת – קריאת פרקי תהילים על הנפטר הינה בין המעשים שיכולים להסב נחת רוח לנפטר. על כן, ניתן לרכוש ספרי תהילים או ספרונים מיוחדים המכילים את התפילות הנאמרות בעת עליה לקבר עם פרקי תהילים לפי אותיות נשמה, ולהקדיש את קריאת תהילים לעילוי נשמה של המנוח.
• סידורי תפילה - הסידור הוא כלי התפילה היעיל ביותר. שכן, על מנת להתפלל מתוך כוונה ובצורה הראויה, חשוב שמילות התפילה תהיינה מול עייני המתפלל. על כן, ניתן להקדיש את התפילות השונות המובאות בסידורים לעילוי נשמת האדם שנפטר, כך שאלו תעמודנה לזכותו. יש לציין כי קיימים סידורים בנוסחים שונים. לכן, במידה ורוצים לרכוש סידורים עבור נשים, ניתן לבחור בסידור לבנות ישראל. כמו כן, במידה ורוצים לרכוש סידורים לבית כנסת של מתפללים בנוסח אשכנזי, ניתן לבחור בסידור בנוסח אשכנזי וכן על זו הדרך.
• ברכה לעילוי נשמת הנפטר – הברכות על המאכלים מסוגלות להסב נחת לנשמת המנוח. על כן, ניתן לרכוש ברכונים שבהם מובאים ברכות שונות, כמו ברכת המזון, ברכת מעין שלוש ועוד, ולהקדיש את הברכות לעילוי נשמה של המנוח.

 בחירת חנות יודאיקה

על מנת לרכוש את הסידורים, הספרונים וכן הלאה, יש לגשת לחנות יודאיקה. שכן, בחנויות יודאיקה ניתן למצוא מגוון רחב של ספרי קודש, אותם ניתן להקדיש לעילוי נשמה. אך על מנת לבחור נכון בחנות יודאיקה, מומלץ ליישם את הטיפים הבאים:
• איכות – חשוב מאוד לבחון את איכות המוצרים שכל חנות יודאיקה מספקת. דהיינו, במידה ומדובר על ספרי קודש, חשוב לבחון כי הספרים עצמם הינם איכותיים, שהכתב מודפס בצורה ברורה וכן הלאה. זאת על מנת שכל המוצרים אכן יהיו שימושיים לאורך זמן רב.
• מגוון – כדי לספק מגוון אפשרויות לעילוי נשמת הנפטר, רצוי לבחור בחנות יודאיקה שמספקת מגוון גדול של מוצרים. כך, ניתן יהיה לרכוש גם סידורי תפילה, גם ברכונים וכדומה, ברכישה אחת.
• צוות אדיב – בחירה בחנות יודאיקה עם צוות עובדים אדיב ומקצועי, יכולה לסייע בבחירת המוצרים המתאימים לטובת עילוי נשמת הנפטר. שכן, כאשר ישנם עובדים אדיבים, יוכלו אלה לסייע לבחור בסידורים המתאימים ביותר, בתשמישי הקדושה האיכותיים ביותר וכן הלאה. על כן, רצוי לבחור בחנות יודאיקה שמספקת שירות מקצועי ואדיב.
• הקדשה איכותית – פרמטר חשוב נוסף שרצוי לבחון, הוא איכות ההקדשה. שכן, על מנת שהמוצרים השונים אכן יהיו לעילוי נשמת הנפטר, רצוי לשלב הקדשה שתנציח את זכרו. על כן, יש לבחור בחנות יודאיקה שמספקת הקדשות איכותיות ועמידות לאורך זמן רב.

תפילה לעילוי נשמה בבית העלמין – מלכות וקסברגר

אנו בחברת מלכות וקסברגר, מתמחים בייצור ואספקת מוצרים רבים בתחום היודאיקה. באתר שלנו אפשר למצוא, נוסף על תהילים לעילוי נשמת הנפטר לבית העלמין, מוצרים לשבת, לחגים, סידורי תפילה, מזכרות ועוד. המוצרים מלווים בציורים יפהפיים ומקוריים, ומוגשים על גבי מגוון חומרים. באתר אפשר למצוא חומרי קלף, עור אמיתי, וכן הלאה. אנו עושים את מרב המאמצים על מנת להעניק לכל לקוחותינו את המוצרים האיכותיים ביותר, במחירים אטרקטיביים במיוחד. לכל שאלה מוזמנים ליצור אתנו קשר:

077-9974044
ווצאפ: 050-6307831
מייל: mwaxb@mwaxb.co.il