קידוש לשבת בפסח

 

קידוש לשבת וחג פסח

הקידוש הוא אחד השלבים בסעודות שבת, חגים וימים טובים למיניהם. סדר קידוש כולל בתוכו, לרוב, פסוקים, פרקי תהילים וברכות. אין נוסח אחיד לקידוש- הנוסחים משתנים בין העדות, כך שקידוש בנוסח אשכנז שונה מקידוש ספרדי, ששונה מקידוש תימני ששונה גם הוא, בתורו, מהקידוש המרוקאי וכן הלאה.

מתי נדרש סדר קידוש?

הקידוש נערך בתחילתה של סעודה- בשבת, אחרי שירת "שלום עליכם" ו"אשת חיל", ולפעמים גם קטעים נוספים. נוסח הקידוש משתנה בין הזמנים השונים: קידוש של שבת שונה מהקידוש שנערך בחג הפסח, למשל. גם קידוש לשבת בפסח דורש נוסח מיוחד משלו.

חשיבות קידוש לשבת ופסח

בשנים בהן חול המועד חל גם ביום השבת, הרי שנדרש קידוש מיוחד: קידוש לשבת פסח, שמכיל אלמנטים משני הימים: שבת ופסח. הואיל ושבת כזאת קורית פעם בשנה, במקרה הקיצוני ביותר, לרוב יידרש שימוש בקידוש מודפס לשבת בפסח, ומכאן חשיבותו. ישנם ספרי קידוש שמכילים את הקידוש בלבד, וישנם סידורים שכוללים גם אלמנטים נוספים- למשל, גם את תפילות היום.

קידוש לשבת, לשבת פסח וגם לחגים אחרים, אפשר למצוא באתר ובסניפי החברה "מלכות וקסברגר". החברה מציעה, בנוסף, מגוון של מוצרי יודאיקה ויהדות: זמירונים, מזכרות לאירועים, ברכונים, מוצרים לחגי השנה ותפילות שונות, בנוסחים שונים ובאומנותיות ייחודית. כמו כן, ישנם מוצרים שניתן להוסיף להם הטבעה אישית. לחצו כאן להרחבה.