הדלקת נר לעילוי נשמת הנפטר

לחצו כאן לרכישת חוברת כיס עם פרקי תהלים ליום הזכרון

 

 

 

 

הדלקת נר לעילוי נשמת הנפטר

כשאדם נפטר, ישנם כמה הלכות ומנהגים שיש לעשות. ישנה ההלוויה ובכללה ההספדים; יושבים שבעה, ועליה לקבר בסופה; הצבת מצבה ועליה נוספת לקבר בסיום השלושים; ועליה לקבר בכל שנה. מנהג נוסף שמקיימים במהלך השבעה, כל שנה ובזמנים נוספים, הוא הדלקת נר לעילוי נשמת הנפטר.

למה מדליקים נר לעילוי נשמת?

הדלקת נר לעילוי נשמת נפטר היא מנהג ותיק מאוד- בין אלפי שנים, למעשה; הוא מצוי גם במשנה וגם בגמרא. יש כמה סיבות מקובלות להדלקת נר נשמה: הסיבה הראשונה היא הבעת כבוד לנפטר בהדלקת הנר. השניה היא גרימת נחת לנפטר- נר לעילוי נשמת מפיץ אור, גם במובן הפיזי וגם במובן הרוחני. השלישית, היא שהנר מסמל תיקון לנשמות.

מתי עוד משתמשים בנרות נשמה?

נר לעילוי נשמת נפטר מודלק לרוב בציון שנה לפטירה, אבל נעשים בו שימושים נוספים. למשל, ביום הכיפורים, או בחגים בהם יש צורך להעביר אש מנר קיים: נר נשמה משעווה יכול להחזיק מעמד 24 שעות רצופות, ולכן יכול לעזור במקרי הצורך. נהוג להדליק נרות נשמה גם ביום הזיכרון, למשל.

"מלכות וקסברגר" היא חברה שעוסקת ביצירת ומכירת יודאיקה, תשמישי קדושה, ושפע של מוצרים אחרים ונוספים לחגים ולבית היהודי בכלל. קישוטים, ספרים מאוירים, זמירות שבת, זמירונים, לוחות שנה ועוד הם רק חלק מהמוצרים הרבים והאמנותיים המופיעים באתר ובסניפי החברה. לפרטים, לחצו כאן.