מזכרות לבר מצוה

מזכרות לבר מצווה

בגיל 13, כל נער יהודי נכנס לעול מצוות. על כן, לכבוד המאורע המרגש והחשוב, נוהגים בתפוצות ישראל לערוך אירוע משמח יחד עם המשפחה והחברים. על מנת שהאירוע המשמח ייזכר בקרב המוזמנים, ניתן לחלק מזכרות בר מצווה ייחודיות. במאמר הבא ניתן לקרוא על מזכרות מיוחדות לבר מצווה שניתן להעניק לאורחים.

מזכרת בר מצווה - רעיונות

על מנת להעניק מזכרת מבר המצווה, ניתן להשתמש באחד מהרעיונות הבאים:
- ברכונים לאורחים לבר מצווה – ניתן לחלק לאורחים ספרונים קטנים שבהם מובאות ברכות שונות, כמו ברכת המזון ועוד. שכן, לאחר שאדם סיים לאכול לחם בכמות מסוימת, הוא מתחייב לברך את ברכת המזון. לכן, על מנת לברך את הברכה בצורה נכונה ומתוך כוונת הלב, הוא יוכל לעשות שימוש בברכון שיקבל בחגיגת בר המצווה.
- מזכרות לשבת חתן בר מצווה – בסעודות השבת, נוהגים לזמר זמירות ופיוטים שבת שונים. על כן, כדי לשיר ולזמר מגוון זמירות, יש צורך בספרון קטן שבו מובאות הזמירות השונות. כמו כן, כאשר בוחרים לחלק לאורחים ספרון זמירות שבת לבר מצווה, יוכל הספרון לשמש את האורחים כבר בשבת החתן, שמתקיימת לרוב בשבוע שבו הנער חוגג בר מצווה.
- חגים – במידה ובר המצווה מתקיימת בסמוך לחג כלשהו, ניתן לחלק לאורחים ספרון עם ברכות ותפילות הקשורות לחג. כך לדוגמא, במידה ובר המצווה נחגגת בסמוך לחנוכה, ניתן לחלק ספר ברכות כמזכרת מבר המצווה עם נוסח ברכת הדלקת נרות החנוכה או הגדה של פסח לפני חג הפסח.
- מגנטים עם פרק מזמור לתודה – ישנה מעלה גבוהה לפרק התהילים שכולו הודיה לבורא עולם. על כן, ניתן לרכוש מגנטים שעליהם מופיע פרק התהילים המיוחד, ולחלק אותם למשתתפים.
- מגנטים עם ברכת מעין שלוש – כשם שישנה ברכה מיוחדת לאחר אכילת לחם, כך ישנה ברכה מיוחדת הנאמרת לאחר אכילת מאכלים מסוימים, שתיית יין, וכן אכילת פירות משבעת המינים. לכן, ניתן לרכוש מגנטים שעליהם מובאת הברכה, ולחלק אותם לכל משתתף.
מהיכן מומלץ לרכוש מזכרת מבר מצווה
על מנת לרכשו את המזכרות, ניתן לגשת לחנות יודאיקה. אך על מנת לבחור נכון בחנות יודאיקה, רצוי ליישם את הטיפים הבאים:
- איכות המזכרות – רצוי לבחון את איכות המזכרות, טרם הרכישה. כך לדוגמא, במידה ורוצים לרכוש זמירונים לערב שבת, רצוי לבחור בזמירונים עם כריכה איכותית, וכן לבחון את איכות הטקסט.
- מחיר – ניתן לערוך השוואה בין המחירים שהוצעו בכמה חנויות יודאיקה עבור אותו מוצר. זאת על מנת שיהיה ניתן לבחור בחנות המציעה את המחיר המשתלם ביותר.
- המלצות – בין הדרכים היותר יעילות לבחירת חנות יודאיקה, היא קבלת המלצות חיוביות. את ההמלצות ניתן לקבל מחברים, בני משפחה או מכרים מהעבודה, אשר רכשו בעבר מזכרות לבר מצווה והיו מרוצים. במידה ולא מכירים אנשים כאלה, ניתן להיעזר בהמלצות המופיעות באינטרנט וברשתות החברתיות.
על מנת לבחור חנות מזכרות לבר מצווה, מומלץ לבחון את איכות המזכרות, על מנת להעניק מזכרות איכותיות ביותר.
מלכות וקסברגר- מזכרות בטעם בר מצווה
אנו במלכות וקסברגר, מזמינים אתכם להתרשם ממגוון רחב ואיכותי של מזכרות לבר מצווה, המאופיינות בעיצוב מהודר ומרשים במיוחד. אין ספק כי מזכרת לבר מצווה היא אמצעי נהדר להבעת רגשות ההערכה והתודה למשתתפי האירוע, ולהענקת תשורה מהודרת אשר תזכיר להם את החגיגה והקשרים ההדוקים עוד שנים רבות. אנו סמוכים ובטוחים כי מתוך המלאי המובחר שלנו יוכל כל אחד למצוא מזכרות לבר מצווה כמו ברכונים לבר מצווה,בנוסחים שונים (אשכנז, ספרד ועדות המזרח) ובהתאם לטעם ולהעדפות האישיות. בנוסף לכך, על הברכונים תוכלו להטביע הקדשה אישית בעיצוב מותאם אישית כל זאת במחירים המתאימים לכל כיס.