קישוטים לבית ספר דתי

כל המידע על קישוטים לבית ספר דתי

קישוטי קיר לבית ספר, משמשים ככלי עזר חינוכי לצוות בית הספר. הם מכילים ערכים החשובים לצוות, מעשירים את הידע של התלמידים, ומרחיבים אותו אל מעבר לנלמד בבית הספר. כך הם מהווים השלמה לתכנים הלימודיים. בגלל השפעתם על התלמידים, ועל אוירת בית הספר, מקפידים בהנהלת מוסדות הלימוד, לעדכן אותם באופן קבוע. בכל תחילת שנה, מוחלפים קירות בית הספר בעיצובים חדשים ומעודכנים. קירות הכיתות- מקבלים פנים חדשות. לעיתים, בהתאם לצורך, אף במהלך השנה. מכיוון שקירות בית הספר מכילים שטח פנים גדול, חשוב לעצב אותם בחכמה. כך ניתן יהיה ליצור סביבה חינוכית, יהודית נעימה, ומעוררת השראה. מאמר זה ירחיב על היתרונות של קישוטים לבתי ספר, ויתן טיפים לעיצוב קירות בית הספר.

 

ערכם הגדול של קישוטי קיר בבית הספר

קישוטי קיר יכולים להשפיע לטובה, על התלמידים ועל הצוות החינוכי, במגוון דרכים:

  • יצירת תחושה משפחתית מגובשת: קישוטי הקיר יכולים לעזור ביצירת תחושה מגובשת בין התלמידים. ניתן לעשות זאת באמצעות הצגת עבודות של התלמידים, הנצחת אירועים חשובים בבית הספר, ועוד.
  • הנעה ויצירת מוטיבציה: קישוטי קיר יכולים לעורר השראה, ולעודד את התלמידים ללמוד ברצינות. הצגת נושאים לימודיים, הצגת משימות לימודיות ואתגרים יצירתיים, ויצירת אווירה חיובית ויצירתית. הטרמה ועידוד הילדים להשתתף, ישיגו את המטרות החינוכיות האלו.
  • טיפוח יצירתיות: קישוטי קיר יכולים לעודד את התלמידים, לבצע משימות יצירתיות. למשל, מענה על חידות, וכן, ציורים, כתיבת שירים והבעה עצמית בצורות מגוונות נוספות.
  • העשרת ידע: על ידי רכישת פוסטרים לבית הספר, המעשירים את הידע של התלמידים בנושאים שונים. הם יכולים להציג עובדות, מושגים, דמויות ועוד, וללמד אותם עוד על הסובב אותם.

לסיכום, יש ערך רב במיוחד לקישוטי הקיר, והשפעתם על התלמידים רבה. לכן מומלץ לתכנן בקפידה את קישוטי קירות בית הספר, על מנת לנצל את הפוטנציאל הטמון בהם, ולהנות מהפירות החינוכיים.

 

 קישוטים לבתי ספר

 

על ההבדלים בין קישוטי קיר בבית ספר דתי ושאינו

ישנם כמה הבדלים בין בית ספר דתי, לשאינו כזה. הבדלים אלו משמעותיים, מכיוון שעליהם מושתת כל עיצוב בית הספר:

  1. סולם הערכים שונה, וממילא התכנים אחרים: בית ספר רגיל, יכול להציג את ערכיו בכל צורה ועיצוב שהם. בית ספר דתי, מוגבל למסגרת מוגדרת במיוחד, של תמונות, עיצובים ומסרים ספציפיים ביותר. למשל, הדמויות יהיו סולידיות בלבושן, ואת תמונות המשפיענים שיהיו בבית הספר הרגיל, יחליפו תמונות של רבנים.
  2. נושאי הקישוט: נושאי הלימוד בבית הספר, אמנם, מתבססים על תכנית לימודים דומה. המטרה הכללית של כל בתי הספר היא, להכשיר את הילדים בתחומים השונים, ולהעשיר את ידיעותיהם. אך בכל תחום, הניואנסים והנושאים שונים. לדוגמא: שיעורי המדע בבית הספר הרגיל, מתבססים על אבולוציה ומוצא האדם. אך בבית ספר דתי- יבוא לידי ביטוי סיפור בריאת העולם, ותכנים מההיסטוריה האנושית, על פי התורה.
  3. מטרת העל: מטרת העל בבית ספר כללי, היא להרשים, ליצור מראה מקצועי, ולמשוך תלמידים נוספים. בבית ספר דתי, אמנם גם חשובים פרמטרים אלו. אך יותר מכך, חשוב לצוות הדתי, לתת ביטוי לערכים ולמידות, אליהם מחנך בית הספר. זאת, גם אם הם נאלצים לעשות זאת, על חשבון הרמה המקצועית, והעיצוב העדכני.

חשוב כמובן לציין, כי רוב בתי הספר מצליחים להביע את ערכיהם, בצורה מקצועית ומרשימה במיוחד. כך אף מטרה לא נפגעת, והתלמידים נהנים ללמוד, בבית ספר המעוצב ברמה גבוהה במיוחד.

לסיכום, המטרות העומדות בפני הצוות החינוכי, במהלך החלטתו על עיצוב קירות בית הספר, שונות בין בתי ספר דתיים לשאינם. לכן חשוב לוודא כי העיצוב של בית הספר, לא נפגע ברמתו המקצועית והעיצובית. זאת גם כאשר האידיאלים החשובים להם, עומדים בראש סדר העדיפויות, בעיצוב הקיר.

 

 דוגמאות לפוסטרים לבית ספר דתי, הן:

  • תמונות רבנים ידועים, אם בתמונה, אם בציור, ואם בקולאז' המכיל כמה וכמה רבנים יחד.
  • פוסטרים הממחישים פסוקים והתרחשויות מספרי קודש, כמו בריאת העולם, קריעת ים סוף, ועוד.
  • פוסטרים הממחישים מושגים לימודיים, כמו "ארבעה צריכים להודות", מצוות תמידיות ועוד.

הצעות אלו ואחרות, ניתן למצוא במלכות וקסברגר, האמונה על המחשות ועיצובים מרהיבי עין, לבתי ספר ולפרטיים.

 

מלכות וקסברגר עושה לכם את העבודה הקשה

מחפשים קישוטי קיר ופוסטרים מעוצבים ברמה גבוהה במיוחד? לא מסכימים לוותר על עיצוב וטעם משובח? במלכות וקסברגר מסכימים איתכם לחלוטין. לכן אנו שוקדים על המלאכה, לייצר לכם פוסטרים מדהימים ומרהיבי עין, בתחומים לימודיים שונים, בנושאים מההיסטוריה היהודית, וכן, תמונות רבנים אותנטיות.

כך תוכלו לעצב את בית הספר או תלמוד התורה שלכם, בעיצובים מדהימים ועדכניים, ובקו חדשני במיוחד. וכל זאת, בלי לוותר על ערכים דתיים כמו צניעות, עדינות וחיבור חזק מאוד למסורת.

 צרו איתנו קשר בטלפון 077-9974044, ונשמח לעזור לכם לבחור!