מזכרות למקווה

מזכרות למקווה לפני החתונה

בערב שלפני החתונה, מגיעה הכלה למקווה נשים, על מנת לטבול ולהגיע טהורה וזכה לחתונה. יום המקווה הפך זה מכבר, להזדמנות נוספת לחגוג, ולהתרגש עם הכלה. לכן,  מקובל כי יחד עם הכלה, מגיעות בנות משפחה וחברות, על מנת לציין איתה, את הרגע המכונן בחייה. באירוע המקווה, החברות מחכות לה מחוץ לחדר, וכאשר היא יוצאת, הן שרות ורוקדות איתה, ומביעות את שמחתן באיחולים ובברכות. כמו בכל אירוע, מקובל להגיש בזמן זה, כיבוד של עוגות ומתוקים. כלות רבות מחלקות מזכרת מהערב המיוחד, על מנת להביע תודה על מאמציהן של בנות משפחתן וחברותיהן, לטרוח להגיע במיוחד לטקס המקווה. מאמר זה ירחיב על העוצמה הנשית הטמונה בערב זה, ויציע רעיונות של מתנות למקווה לאורחות.

 

המקווה- ככלי להעצמה נשית

לאשה יש שלוש מצוות חשובות, הנתונות בידיה בלבד. חלה, נידה והדלקת נרות שבת. בערב שלפני החתונה, היא מקיימת לראשונה את מצוות הנידה, בכך שהיא טובלת במקווה טהרה. למעשה, האחריות על טהרת הבית, וקדושתם של הילדים העתידיים, מתחילה בטבילה לפני החתונה. טבילה זו מטהרת את הכלה לפני הנישואין, ומחר, החופה תקדש אותה לבעלה, ותייחד אותם זה לזו לעולם באהבה ובשמחה. על מנת לחזק את חשיבותו של הטקס, ולהעצים את הכלה העומדת להכנס לחופתה, נעשות חגיגות נרחבות בערב זה. כלות רבות, מנצלות אותו לעריכת הפרשת חלה, שזו המצווה השניה, הנתונה בידיה של האישה. במסגרת הערב, הן מחלקות למשתתפות מתנות למקווה והפרשת חלה, המשלימות את מסגרת האירוע. הן מביעות את תודתה של הכלה, למשתתפות בשמחה. חגיגות המקווה, מתקיימות לעיתים בבית הכלה, או במבנה המקווה עצמו, במקום ייעודי. קורה שכלה מגיעה עם מלוות, אך לא מתאמת מראש את היקף ההגעה. במצב זה, עלולים להיווצר כעסים וטינה כלפיה, מצוות המקום. לכן חשוב לתאם מראש, לגבי הגעת הכלה וכמות המלוות המגיעות איתה. כך המקום יהיה שמור למשתתפות, בקלות ובפשטות. העוצמה של ערב כזה, מלווה בתפילותיה של הכלה הנרגשת, ושל בנות משפחתה וחברותיה. היא גדולה לאין שיעור, ולכן חשוב לשמור על אווירה יהודית ומכובדת.

 מתנות למקווה לאורחות

רעיונות למזכרת למקווה נשים

 רעיון הטבילה לפני החתונה, הוא רעיון יהודי ונשי. לכן ההמלצה היא, לבחור מתנות למקווה נשים, בסגנון יהודי נשי, להשלמת ההעצמה בערב מיוחד ומרגש זה: 

  • סט הדלקת נרות, הכולל פמוט וסדר הדלקת הנר מעוצב: מסמל את המצווה השלישית של האישה, ומשלים את סט המצוות שלה- חלה נידה והדלקת הנר.
  • ספר תפילה: סידור או תהילים המסמלים את כח האישה- התפילה- והיכולת שלה להשפיע טוב על העולם באמצעותו. ניתן לחלק עם הטבעה של הקדשה, או בלעדיה.
  • ספר אשת חיל: כולל תפילות, בקשות, סגולות ותחינות, ומקיף את סדר יומה של האישה בתפילות שונות.
  • סדר הפרשת חלה מעוצב: כהשלמה להפרשת החלה, שנערכת באירוע. ניתן לחלקו כהשלמה למצוות האישה, גם אם לא יתקיים טקס הפרשת חלה בערב זה.

 ניתן לחלק גם מתנות, ללא קשר ישיר לחתונה ולמקווה, כמו תפילת הדרך מעוצבת, או פוסטר של המקומות הקדושים, ועוד.

 

מלכות וקסברגר- מתנות יהודיות מעוצבות לכל מטרה

 המותג המלכותי "מלכות וקסברגר", מציג את פאר היצירה היהודית. מאז שנת 1,965, וקסברגר מספקת ריגוש ללקוחותיה, בדמות מוצרי יודאיקה, מעוצבים בצורה יצירתית ומלכותית. מתנות ומזכרות מעוצבות בחדשנות ומקוריות, וכן מוצרים הנעזרים במיטב הטכנולוגיה, ובשלל גימיקים מדהימים. המוצרים משווקים ברחבי הארץ והעולם, וזוכים לפידבקים רבים. רבבות לקוחות, ממתינים למוצרים החדשים, ולהפתעות העתידיות, המתוכננות על ידי הרב יואל וקסברגר. תוכלו למצוא אצלנו מגוון מתנות ומזכרות למקווה: סידורים, ברכונים, ספרי תהילים, ספר תחינות אשת חיל, ועוד ועוד. מתנות אלו ישדרגו לכם את האירוע, ויעצימו את החלק היהודי שבו. בנוסף, אנו מציעים מגוון רחב של מתנות, סביב מעגל החיים היהודי: כמו בתי מגילה, קישוטי סוכה, ופוסטרים של רבנים ומקומות קדושים, המתאימים לכל הקהילות והחסידויות. הגדות של פסח במגוון עיצובים וגדלים, למתנות ולשימוש אישי. תפילת השל"ה לערב ראש חודש סיון, ועוד מתנות רבות לעיתויים שונים. 

נשמח להיות איתכן ברגעים אלו, ולעזור לכם לבחור את השי המושלם, לחלוקה למשתתפות. צרו איתנו קשר עכשיו בטלפון 077-9974044, ונשמח לעזור גם לכן. לבחור את המזכרת המופלאה, שתחולק בערב המקווה למשתתפות.