רעיונות לשבת כלה

רעיונות מקוריים לרכישת מתנות לשבת כלה

שבת כלה היא השבת שאחרי החתונה, בקהילות האשכנזיות. שבת זו נחגגת על פי רוב בתכנונה של משפחת הכלה, ומוטלת באחריותה המלאה. השבת מתקיימת בבתי הארחה ובתי מלון, כאשר הן מתוכננות לסטנדרט גבוה. בסטנדרט נמוך יותר, הן יכולות להתקיים בישיבה כלשהי, או אף בבית, במסגרת מצומצמת ומשפחתית.

 בכל קונספט שהוא, מזכרת בשבת כזו, היא פריט הכרחי, מכיוון שהיא אקט הסיום המשמעותי בחגיגת החתונה. אמנם, לאחר השבת, עוד ימשכו עוד אי אילו ימי שבע ברכות, אך עיקר האירוע עבר. מאמר זה ירחיב על ברכות לשבת כלה, ויתן רעיונות למזכרות לשבת זו.

 

ברכות בשבת כלה

במהלך השבת, מתקיימות פעמים רבות דרשות, של מקורבי החתן והכלה. אחיהם, הוריהם, דודים וסבים- כולם מעוניינים להגיד כמה מילים אישיות, ולברך את הזוג הטרי. שיחות אלו מתובלות במילות הערכה כלפי בני הזוג, על אופיים החיובי, על העבודה העצמית שלהם ועוד. מקובל גם, למצוא במהלך הדברים, את המשותף בין החתן והכלה. או אף לקשר זאת לפרשת השבוע, להפטרה, או לחג הקרוב, אם ישנו כזה בזמן הקרוב לחתונה. לסיכום, מברך הנואם ברכה לשבת כלה את המשתתפים, ובראשם את הזוג עצמו.  הוא מברך אותם בחיים של אהבה ואחווה, שלום ורעות, כמו גם שמחה ושפע ברכה והצלחה. ברכות אלו נאמרות בעל פה בגלל השבת, אך פעמים רבות הן מגיעות בנוסף כטקסט כתוב, שהוכן מערב שבת. כך יש לבני הזוג מזכרת, מהשבת ומהברכות שזכו בהן. ברכות אלו ילוו אותם, כך תקוות המדברים, לכל אורך חייהם ויסללו לפניהם את הדרך, באנרגיות חיוביות ובאופטימיות.

 ברכות לשבת כלה

רעיונות למזכרות לחלוקה בשבת כלה

 בעת תכנון השבת, משבצים מראש את זמני הנאומים, ודואגים לוודא מראש שיש זמן לכל מי שמעוניין להגיד את דברו. לאחר הנאומים, או בזמן אחר במהלך השבת, מקובל לחלק מזכרת סמלית למשתתפים, כך שיוכלו לקחת איתם את האנרגיות החיוביות והשופעות, לביתם שלהם. ישנם רעיונות רבים באשר למזכרות ולמתנות אלו. להלן כמה רעיונות לשבת כלה:

  • סט שבת והבדלה, הכולל פמוטים קטנים לנסיעה, וסט הבדלה קטן. ניתן להניח אותו בחדרי המוזמנים, כך שיוכלו להדליק נרות במקום הנוח להם, ולהשתמש במתנה כבר במהלך האירוח עצמו.
  • מגש זכוכית מעוצב: לחלות, להבדלה, ועוד. ניתן לחלק אותו באריזה מעוצבת, בחדרים בהם ישנים המשתתפים. זאת על מנת לחסוך מהם טרחה, לשאת אותו לחדרם בתום הסעודה.
  • זמירות שבת מעוצבות: זמירות עם שירים ופזמונים בעיצובים שונים, שניתן להתאים לקונספט של השולחן בסעודות השבת.
  • מעמד זמירות: מעמד עם שישה זמירונים המודפסים באותיות מאירות עיניים.
  • בקשה למוצאי שבת: מגיע בעיצוב עם מגנט, כך שניתן להצמידו למקרר ולהשאיר אותו זמין. בקשה זו ניתן לחלק בעת ההבדלה, כאקט פרידה מהמוזמנים.

 

ישנם רעיונות נוספים רבים. למעשה, ברוב המקרים, המתנות המחולקות במהלך זמן זה, הן בעלות קשר כלשהו לשבת. במקרים אחרים, הן בעלות קשר סמלי לבני הזוג, לאהבתם אחד לשניה, ולקשר ביניהם. חשוב להגדיר תקציב, ולפיו להחליט מהי המתנה. מכיוון שלכל תקציב יש מתנות שונות, בעלות סטנדרט אחר לחלוטין. אינה דומה, כמובן, מתנה בעשרה שקלים, למתנה ב- 350. המתנה יכולה להיות אישית, כמו זמירון שבת עם הטבעה, ויכולה להיות אחת לכל משפחה מוזמנת, כמו מגש זכוכית מעוצב, או סט זמירונים. מומלץ ביותר, לבחור את המתנה באתר יודאיקה, המייצר מתנות איכותיות במיוחד. כך השי יחזיק מעמד זמן רב, וישמח את המוזמנים, הרבה אחרי החתונה והשבת.

 

מלכות וקסברגר- מלווה כל אירוע שלכם

מתחתנת? מחפשת מזכרת לחתונה או לשבת כלה? אנחנו כאן עם מגוון הצעות חדשניות ומעוצבות. מלכות וקסברגר, פאר היצירה היהודית, שוקדת כבר משנת 1965 על מוצרי יודאיקה, מתנות ומזכרות רבות חן, שמפארות שולחנות ואירועים לרבבות לקוחות. חברת וקסברגר מעסיקה כשבעים עובדים, בסניפים ברחבי הארץ והעולם, ולא מפסיקה להוציא מוצרים חדשים מקוריים במיוחד, בלי לוותר על האופי היהודי שלהם.

 אנו מציעים מוצרים במגוון אגפים, כמו: מתנות ומזכרות לאירועים, כמו שבת חתן ושבת כלה, עם אפשרות להקדשה אישית. בנוסף, מוצרים בשלל צבעים, המותאמים למעגל השנה. מוצרי עור אמיתי וציורים אומנותיים על קלף, כרטיסי ברכה, אריזות שי, תעודות הוקרה, ולהבדיל, אף... ספרי תורה. הכנסו לטרקלין מלכות וקסברגר, ותתחילו להתרגש מהמבחר, מהעושר, מחוויית קניה מרגשת, הנוגעת בנימים הדקים של הלב. מלכות וקסברגר איתכם, ברגעים המרגשים של החיים.

 להזמנות ולשאלות, חייגו עכשיו 077-9974044, ונשמח לתת לכם שירות מותאם אישית.