זמירות שבת ושירונים

זמירונים לשבת | קובץ זמירות שבת

שירים לשבת קודש, הם אוסף של פיוטים וזמירות, המלווים את סעודות השבת. מקורם עתיק מאוד. הם עברו גלגולים רבים לאורך השנים, וקיבלו ביטויים שונים בקהילות יהודיות, ברחבי העולם.
הזמירות נושאות אופי ייחודי, הן משלבות בין תפילה, תיעוד סיפורים והלכות. זאת, תוך שילוב נושאים מגוונים הקשורים לשבת, כגון קבלת השבת, יציאת מצרים, עונג שבת ועוד. הן מציפות תחושות של קדושה, שמחה ורוממות רוח, ומעניקות עומק רוחני וחוויה ייחודית, לסעודות השבת.

שירון זמירות שבת, כולל זמירות שמושרות בעברית, אך קיימות גם זמירות בשפות אחרות, כגון ארמית. לכל שיר מנגינה ייחודית, המשפיעה על אופיו ועל תחושותיו. לרוב השירים, ישנן מנגינות רבות, שהולחנו במהלך השנים. חלקן עתיקות ומעוררות כיסופים, וחלקן בסגנון מודרני יותר, האהוב על הצעירים.

קובץ זה מחולק לעיתים קרובות, באירועים שונים. למשל, יש המחלקים זמירונים בעיצוב אישי, באירועים כמו שבת בר מצווה, או לחתונה.
ישנם ספרי קבלת שבת נוסח ספרד, או נוסח אשכנז. בכל אחד מהם, יש דקויות שונות. אם מדובר על נוסח הקידוש והתפילות השזורות בהם, ואם בזמירות השונות, המקובלות בעדות כאלו ואחרות.
אם גם אתם עומדים לקראת אירוע או שמחה משפחתית, נשמח לעזור לכם, לבחור את הזמירון המתאים לצרכים שלכם, כולל עיצוב אישי והטבעת שם חתני השמחה. כך תוכלו לחלק למוזמנים, מזכרת אישית קדושה ושימושית.